Nový potah na lehátko

Snadný
Nový potah na lehátko

Popis

Přečalounění lehátka – Váš letní projekt! Našli jste ve sklepě staré lehátko nebo se Vám nelíbí potah Vašeho nového zahradního lehátka? Jednoduše si kupte látku na lehátko, která se Vám líbí a potáhněte si lehátko sami.V tomto návodu Vám krok za krokem ukážeme, jak na to. K lehátku máte také možnost připevnit pohodlný polštář. Doporučujeme použít látku na lehátka, protože ty jsou již nařezané na šířku lehátek a není nutné je zapošít na bočních okrajích.

Odstraňte a změřte původní potah.
1/9

Odstraňte a změřte původní potah.

Pokud chcete přečalounit staré lehátko, musíte nejprve sundat starý potah lehátka. Rozměry můžete použít pro novou látku lehátka. Pokud nemáte starý potah, musíte si délku lehátka přeměřit. Myslete na to, že se látka může trochu prověsit. Navíc přidejte 1 cm na švy nahoře a dole a 8 cm na manžetu.

S látkou na lehátko máte tu výhodu, že šířka je již seříznutá tak, aby se vešla na lehátka, takže nemusíte boční strany zapošívat.. Pokud použijete jinou látku, musíte podle toho vypočítat překrytí okrajů.

Střih polštáře na lehátka
2/9

Střih polštáře na lehátka

Pokud byste chtěli na lehátko připevnit další polštář, ustřihněte si dva kusy venkovní látky o rozměrech 40 cm x 20 cm. Dále potřebujete dva popruhy, každý o délce 15 cm.

Připevnění popruhů k polštáři
3/9

Připevnění popruhů k polštáři

Přiložte oba díly látky pravou stranou k sobě. Odměřte 10 cm od jedné strany u horního okraje a přišpendlete jednu ze stuh mezi dvě vrstvy látky. Zafixujte konec popruhu nahoře uvnitř švového přídavku několika stehy. Udělejte totéž na druhé straně horního okraje s druhým páskem.

Sešití polštáře kolem dokola
4/9

Sešití polštáře kolem dokola

Nyní polštář prošijte po celém obvodu rovným stehem, ale ve spodní části nechte otvor na převrácení. Zafixované pásy jsou tak opět prošity.

Plnění polštáře
5/9

Plnění polštáře

Polštář otočte na líc a naplňte vatou. Poté otvor sešijte šicím strojem nebo ručně.

Šití lemů
6/9

Šití lemů

Boční strany lehátkoviny není nutné zapošívat. Přeložte horní a spodní okraj o 1 cm a přežehlete. Poté látku znovu přeložte o 8 cm a tyto okraje opět zafixujte žehlením.

Připevnění polštáře
7/9

Připevnění polštáře

Vyžehlené okraje přehněte nahoře a přišijte dva popruhy polštáře k 1 cm záhybu. Ujistěte se, že Váš polštář je umístěn uprostřed látky a popruhy jsou ve stejné vzdálenosti od vnějšího okraje.

Přišití bordury
8/9

Přišití bordury

Ustřihněte si pruhy na šířku látky lehátka plus 2 cm. Přehněte okraje s kosticemi látky lenošky a přišpendlete lemy přes 8 cm okraj. Přeložte oba konce bordury dovnitř o 1 cm. Nyní přišijte dvěma švy lem k hornímu a spodnímu konci látky lehátka. Tím se otvor automaticky uzavře.

Čalounění lehátka
9/9

Čalounění lehátka

Váš nový potah na lehátko je nyní hotový! Teď už jen stačí potáhnout Váš rám a můžete si užívat léto s Vaším novým lehátkem.