latka.cz - hrdý vlastník certifikátu GOTS.

 

Proč GOTS (Global Organic Textile Standard)?

 

Na latka.cz si velmi vážíme toho, že Vy - naši zákazníci - vyrábíte z mnoha krásných látek a materiálů z našeho sortimentu originály, ve kterých se ukrývá spousta pečlivosti a lásky k detailu. Vlastnoručně vyrobené modely navíc perfektně padnou. Co ještě chtít víc?

 

My chceme víc. Chceme, aby i materiály, které používáte, byly vyráběny se stejnou pečlivostí a odpovědností. Tvořivé projekty jsou totiž v prapůvodním smyslu trvale udržitelnými projekty: nevyčerpáváme přitom žádné zdroje ani neznečišťujeme životní prostředí - proč bychom se toho měli dopouštět při výrobě materiálů?

 

 

Rozbalit

Sbalit
 


 

 

 

 

 

Oficiální krátké video GOTS (Global Organic Textile Standard) Vám zábavnou a srozumitelnou formou zprostředkuje všechny relevantní informace, které musíte vědět ohledně certifikátu GOTS. Toto video popisuje, proč je GOTS důležitý a co tento standard kontroluje a reguluje.

 

GOTS je mezinárodně uznávaným standardem, který se používá pro ekologický a sociální řetězec zpracování textilií. Přitom se GOTS soustředí nejen na trvale udržitelnou výrobu, ale stanovuje navíc toho přísná pravidla a směrnice pro všechny provozy v řetězci tvorby hodnot. Díky štítku GOTS si může být zákazník jistý, že produkt byl vyroben se sociální a ekologickou odpovědností.

 

K dosažení tohoto cíle definuje GOTS ekologická a sociální kritéria, ke kterým se podniky musí zavázat. Používání vláken z biologického pěstitelství, vyloučení toxických látek a látek škodlivých pro životní prostředí a zavedení minimální mzdy, to je jen malý výňatek ze zavazujících kritérií GOTS. Aby se dodržování standardů zaručilo, musí se všechny podniky, náležející k řetězci tvorby hodnot, podrobit každoročně kontrole přímo na místě, kterou provádí nezávislé zkušební instituce s akreditací GOTS. Zejména u pochybných případů dochází k neohlášeným kontrolám, a pokud nejsou kritéria dále splňována, ztrácí společnost s okamžitou platností svou certifikaci. Podrobnější informace naleznete na oficiálních stránkách GOTS.

 

My všichni u fabfab GmbH máme radost, že jsme od listopadu 2015 oficiálně součástí trvale udržitelného řetězce tvorby hodnot.

 

 

 

 

Web latka.cz používá soubory cookies, aby Vám mohl nabídnout co nejlepší služby. Dalším používáním této stránky souhlasíte s používáním cookies.